Вийшов друком другий том «Співаймо Господу»

У день спомину святої Цецилії Римської, покровительки церковних музикантів, представляємо Вашій увазі другий том збірки нот для органу літургійних співів «Співаймо Господу».

Перший том побачив світ у 2014 р., до нього увійшли: чин Меси, співи літургійного року, сталі частини Мес латинською мовою та найбільш вживані молебні та гімни Римсько-Католицької Церкви. У другому томі вміщено пісні, які використовуються у Месах в 4 літургійних періодах: Адвенті, періоді Різдва Господнього, Великому Пості і Великодньому періоді. У 162 композиціях представлено понад 1500 років розвитку католицької літургійної музики: від святих Амвросія Медіоланського, Августина, папи Григорія V і Венанція Фортуната через середньовічних поетів Віпо Бургундського, Бернарда Клервоського, Фрідріха фон Шпее Лангенфельдського і до сучасних авторів. Близько 30 пісень – латинською мовою, інші – українською. Крім «класичних» мелодій, для деяких пісень були зафіксовані теж мелодії, які використовуються тільки в Україні. Кожна пісня, оскільки це видання є нормативним, атрибутована – тобто вказані автори музики та тексту, перекладачі, наводяться дати створення. Пісні, для спрощення пошуку, наводяться в алфавітному порядку за інципітами. У виданні є зручний покажчик, який зокрема надає можливість пошуку як за назвою перекладу, так і за оригінальною назвою. Видання має 250 сторінок, тверду обкладинку, дві закладки. Пісні укладені таким чином, щоб органіст не був змушений перегортати сторінки під час виконання.

Всі пісні, вміщені у «Співаймо Господу», відповідають критеріям літургійності і придатні для виконання парафіяльним хором та співаками навіть без особливої музичної підготовки.

З питання придбання звертайтесь до управлінь своїх дієцезій.

«Співаймо Господу» – перше і поки що єдине видання, затверджене Конференцією римсько-католицьких єпископів України для використання у літургії.