Відбулася зустріч для органістів у Луцьку

«Музична традиція вселенської Церкви становить неоціненний скарб, який виділяється з-поміж інших виявів мистецтва насамперед тим, що сакральний спів, поєднаний зі словами, становить необхідне і невід’ємну частину урочистої літургії»  (Sacrosanctum Concilium, 112).

У суботу 14 грудня, в літургійний спомин святого Йоана від Хреста, в кафедральному соборі святих апостолів Петра і Павла в Луцьку відбулося зібрання органістів Луцької дієцезії. На жаль, на неї прибули представники не всіх парафій, проте ті, хто взяв участь у заході, не пожалкували. Зустріч складалася із трьох інформаційних блоків. Перший із них був присвячений народному літургійному співу, зокрема проблемам вибору репертуару, в другому музиканти ознайомилися з азами григоріянського співу. Особливо цікавим для них був практикум, присвячений аспектам виконання органного супроводу відповідей на Месі, який провів кафедральний органіст Петро Сухоцький. Лекції та майстер-клас були, за словами учасників, змістовними та потрібними, проте трохи закороткими.

Після закінчення програми зустрічі всі її учасники взяли участь у Месі, яку звершив ординарій Луцької дієцезії єпископ Віталій Скомаровський та парох кафедральної парафії отець канонік Павло Хом’як. Під час літургії, згідно з церковними нормами, виконувалися сталі частини із Меси XVIII на будні дні Адвенту та Великого Посту та традиційні богородичні адвентові антифони (чекайте невдовзі на сайті).

Під час зустрічі органісти дієцезії не тільки отримали нові знання, а й ближче познайомилися та обмінялися контактами. Ця зустріч була першою, ознайомчою; планується, що наступна буде і більш широкою в плані географії, і більш багатою знаннями та навичками.

Анатолій Оліх