Пам’яті Єжи Теодора Коска

Єжи Теодор Коско народився 9 листопада 1925 р. у Пьонтніці в Польщі. Батько його був органістом, тож Єжи пішов його слідами.

Навчання перервала Друга світова війна, але наполегливий юнак все-таки здобув хорошу музичну освіту. Одним із тих викладачів, які найбільше вплинули на нього, був зокрема Фелікс Рончковський – викладач, органіст, автор численних церковних пісень, упорядник збірки гармонізованих для органу співів «Співаймо Богу», який використовується й досі по всій Польщі.

Єжи Теодор Коско все своє життя теж присвятив літургійній музиці: був органістом, викладачем, композитором. Саме Єжи Коско є автором концепції одинадцятискладового рефрену до респонсорійних псалмів під час святої Меси. Його концепція прийнята і Римо-Католицькою Церквою в Україні

Помер Єжи Коско 25 років тому, 18 лютого 1997 р. Господь покликав його до себе на реколекціях для органістів під час виконання псалму «Господи, уповаю на Твоє милосердя», мелодію якого Єжи Коско уклав сам.

Вічне спочивання дай йому, Господи, і світло віковічне нехай йому світить.

Помоліться за нього.

Пропонуємо Вашій увазі пісню «Боже мій, Тебе чекаю», найвідоміший твір Єжи Коска. Слова до пісні написала за 63 псалмом с. Імельда. Виконує автор перекладу на українську, органіст Анатолій Шклярук.

Слова і ноти ТУТ.